Všechny metodiky

PUSA pro svět: Příručka udržitelných skautských akcí

Letí k vám PUSA! Příručka udržitelných skautských akcí je tady pro všechny, kdo mají chuť hledat cestu k udržitelnějšímu skautování

Kompetence globálního občanství

Kompetence globálního občanství poskytují východiska vzdělavatelkám a vzdělavatelům, kteří chtějí podporovat mladé lidi v aktivním jednání ve prospěch důstojného a udržitelného života všech lidí na zemi.

Moje cesta ke světu: Portfolio globálního vzdělávání

Portfolio je pomocníkem pro vedoucí oddílů či kmenů a pro vzdělavatele a vzdělavatelky, kteří chtějí globální vzdělávání zahrnout do své praxe. Jedná se o publikaci s otevírací kroužkovou vazbou, jež je určena k vlastní modifikaci a postupnému doplňování. V každém výtisku se stane originálem, jediným svého druhu, a může tak být pro každého oporou na jeho vlastní celoživotní cestě v oboru globálního vzdělávání.

Globální cíle udržitelného rozvoje

Čtvrtý skautský zákon zní: „Skaut je přítelem všech lidí dobré vůle a bratrem každého skauta“. Jako skauti tedy slibujeme, že budeme vystupovat jako aktivní občané jak ve své komunitě, tak ve světě – o své bratry a přátele se totiž musíme starat. Stejný závazek najdeme v jádru cílů udržitelného rozvoje.

Skautský dobrý skutek

Dobrý skutek je jedním ze základních prvků skautské výchovy, který nás provází od počátku hnutí. Baden-Powell v jedné ze svých knih píše, že „skaut je aktivní v konání dobra, nikoli pouze pasivně dobrý.“ I proto se mají skautky a skauti snažit každý den vykonat alespoň jeden dobrý skutek a rovery provází heslo „Sloužím“.

Lidé v pohybu

Metodika si klade za cíl skrze podporu práce s tématy uprchlictví a migrace ilustrovat práci s kontroverzními tématy obecně. Opírá se o skautské hodnoty, je ale vedle vedoucích skautských oddílů určena i všem ostatním pedagogům a pedagožkám formálního a neformálního vzdělávání.